Poczytaj mi gimnazjalisto

„Poczytaj mi gimnazjalisto” to nazwa akcji jaką prowadzi młodzież z klasy IIIa i IIIb naszego gimnazjum. Uczennice: Kornelia Kalisz, Martyna Wiśniewska, Jagoda Ignaszewska i Wiktoria Kasperek przygotowały pod opieką pani bibliotekarki spotkania czytelnicze dla klas I – II. Czytały świąteczne książki „Gwiazdka na biegunie”, „Boże Narodzenie w Bullerbyn”. W czasie czytania rozmawiały o tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce, Szwecji, o zachowaniach bohaterów książek.

Gimnazjalistki chciały też przekazać najmłodszym, że czytanie „to naprawdę fajna rzecz”. Zwracały uwagę na to,  by dzieci słuchały tekstu, zrozumiały go, co potem sprawdzały przeprowadzając różne zabawy, zadając pytania. Ci najaktywniejsi za wierne słuchanie otrzymali nagrody – kolorowe karteczki z bohaterami książek. Na koniec wszystkim wręczono świąteczne zakładki do książek z ciekawymi sentencjami życząc pięknych i zaczytanych świąt.

Spotkania przebiegały w bardzo ciepłej i sympatycznej atmosferze. Najmłodszym przyniosły dużo radości, a dla gimnazjalistów była to dobra lekcja cierpliwości i odpowiedzialności.

Czytanie świątecznych książek stało się też okazją do cudownego budowania nastroju oczekiwania przed świętami jak też do integracji środowisk szkolnych.

Category: Aktualności

Comments are closed.

Visit Us On Facebook