Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości z okazji 100 rocznicy

W dniu 9 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 100 – lecie odzyskania niepodległości. Uroczystość tę poprzedziła zorganizowana kilka dni wcześniej wystawa okolicznościowa plakatów patriotycznych autorstwa naszych uczniów przygotowanych na zajęciach plastyki. W środę  7 listopada miały miejsce występy uczniów prezentujących wiersze i pieśni patriotyczne. Kulminacją obchodów był apel przygotowany w piątkowe przedpołudnie w ramach którego wybrani uczniowie KSP, KG i KLO zaprezentowali inscenizację ukazującą okoliczności utraty, a następnie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Widzowie mogli też w trakcie tego montażu wysłuchać wzruszających pieśni, jak Biały krzyż. Wystąpienie zakończyło wspólne śpiewanie czterech zwrotek hymnu narodowego, co wiązało się z ogólnopolską akcją polskich szkół mających uczcić tę wyjątkową i historyczną rocznicę.

Category: Aktualności

Comments are closed.

Visit Us On Facebook